Kniha Ze Strahova do NASA

Naše strastiplná cesta za americkým snem - nechte se unést a inspirovat ke splnění vlastních snů!

E-kniha v pdf (PC, telefon) a azw3 (Kindle)

Ze Strahova do NASA Koupit e-knihu $9.99

(návod jak zaplatit)

Vázaná kniha s laminovaným potahem

Ze Strahova do NASA

K dostání v českých knihkupectvích a e-shopech

Strhující příběh vám odpoví na otázky:

Reference

"Dostat se k tak atraktivnímu zaměstnání, jako je práce v NASA, není jednoduché, jak nám ukazuje tato kniha. Nestačila jen vynikající vědecká erudice Martina Kroupy, bez zarputilosti a vytrvalosti jeho manželky Veroniky Vaněčkové by se k trvalému pracovnímu pobytu nedostali. Je dobře, že Veronika důkladně popsala jejich cestu za štěstím včetně závěrečných doporučení pro další Čechy, kteří se do USA chystají. A také že přiměla Martina, aby podrobně napsal, čím jako jedinečný specialista přispívá k výpravám astronautů na Mezinárodní kosmické stanici. Jsem rád, že tahle kniha vychází. Její autoři ukazují, že cesta k úspěchům není jednoduchá, ale vyplatí se. Jenom zatnout zuby a tvrdě makat!"
Karel Pacner, spisovatel
"Knihu jsem přečetl ten samý den, kdy byla vydaná. Poutavé, zajímavé a velmi motivující. Povinná četba pro všechny, kteří uvažují o práci v USA nebo se nedávno přestěhovali. Aspoň trochu vás připraví na to, s čím se zde můžete setkat. A všechny ty rady, které tu najdete tak hezky pohromadě, vám pravděpodobně ušetří spoustu peněz, času i nervů."
Bohumil Vošický, CEO 22learn
"Knihu Ze Strahova do NASA jsem přečetla jedním dechem! Veroniky pracovitost, životní nadhled a především motto "nikdy se nevzdám" je pro mě životní inspirací. Vyprávění o první brigádě v USA, vypracování šestisetstránkového dokumentu hájící práva jejího manžela, schození poporodních kil během půl roku, rozjetí několika úspěšných internetových projektů se dvěmi dětmi... Je vůbec možné, že to vše a mnohem více zvládla jedna žena? Kniha je cenným rádcem pro ty, kteří se chystají do USA vycestovat nebo v této zemi žít. "Cesta za americkým snem" zaujme všechny svým napínavým dějem, poučnými informacemi a krásnými fotkami. Těším se na další díl příběhu!"
Kamila Třísková
"Životní cesta super lidí, kteří si jdou za svým cílem. Je to velká inspirace pro nás ostatní i návod, jak v sobě nalézt sílu, o jejíž existenci jste neměli ani ponětí. Vřele doporučuji."
Michaela Kindlová
"Veržána v knize popisuje skoro až neuvěřitelné životní dobrodružství na cestě za americkým snem, který ji spolu manželem zavedl do Texasu. V textu, který se čte jedním dechem, se dozvíte spoustu praktických informací a postřehů z USA, jenž obyčejný turista ani nově příchozí přistěhovalec nemá šanci za krátkou dobu vstřebat. Knihu bych rád doporučil dalším čtenářům a věřím, že mnohé zájemce o informace o aspektech života ve Spojených státech navede na správnou cestu."
Vojtech Novak
"Naprosto skvělá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem i ve zkouškovém období a obdivuji trpělivost a vytrvalost, kterou tato kniha ukazuje na každé straně, fakt klobouk dolu!"
Žaneta Kořínková
"Knizka je naozaj super a mala by byt povinne citanie pre vsetkych, ktori rozmyslaju nad zivotom v USA. Hlavne pre tych ktori sa na internetovych diskusiach stale pytaju ako sa dostat do USA, ako si tu najst pracu a ubytovanie. Vacsina ludi nema naozaj ziadnu predstavu aky tazky a komplikovany moze byt zivot v USA. Verzana a jej knizka je dobry zdroj informacii o tazkych zaciatkoch a o kazdodennom zivote imigranta v Amerike. Krasnym bonusom je aj kapitola zamerana na temu viza a pracovne povolenia ktore su pre vacsinu ludi spanielskou dedinou. Verzana sa ako samouk stala kvazi odbornickou na viza vdaka tomu ze boli s manzelom nuteni si zelenu kartu vlastnorucne vybojovat. Nie kazdemu sa len tak podari presvedcit americku vladu o ich nenahraditelnosti. Kniha je velmi dobre citanie aj pre nas ktori v USA uz nejaky ten rok zijeme. Velmi zaujimavy pribeh dvoch mladych ludi ktori sa rozhodli do toho prastit a ist si za svojim snom. Na knizku som sa dlho tesila a zakupila si ju hned v prvy den. Vrelo kazdemu odporucam."
Otilia Golis
"Knihu jsem doslova zhltnul před spaním, hodně zajímavý čtení. Kdo by chtěl poradit, jak uskutečnit ten svůj (nejen americkej) sen, tak tohle je skvělá kniha. Je to taky úžasnej návod, jak se vyhnout nástrahám a na co se naopak zaměřit pro toho, kdo by se rozhodl pro podobnou cestu životem."
Jakub Míšek
"Děkujeme za úžasnou, čtivou a zajímavou knížku. Místy je docela napínavá tím, co všechno jste dokázali a čemu jste unikli o vlásek. Bude se líbit těm, kteří mají rádi příběhy ze života, lidem nějak poznamenaných Amerikou nebo jako inspirace pro ty, kteří by si také chtěli splnit svůj sen. Knihu můžeme všem doporučit."
Míla, Miloš a Jana
"Prečetl jsem to skoro jedním dechem, pěkně napsané! Nemohl jsem se od toho odtrnout, až ve dvě ráno jsem si říkal, že bych asi měl jít spát a pár stránek si nechat na ráno :-)"
Josef Šustáček

E-kniha v pdf (PC, telefon) a azw3 (Kindle)

Ze Strahova do NASA Koupit e-knihu $9.99

(návod jak zaplatit)

Vázaná kniha s laminovaným potahem

Ze Strahova do NASA

K dostání v českých knihkupectvích a e-shopech

Ukázka z knihy

Z kapitoly Houstone, máme problém:

"Tahle situace nás dostala pod velmi nepříjemný tlak, protože jsme potřebovali stihnout do roka jak zelenou kartu, tak i sehnat jiného zaměstnavatele. Martin měl totiž pracovní smlouvu jen na jeden rok. Ale předpokládali jsme, že to alespoň ten rok vydrží, když to obě strany stálo tolik peněz a úsilí. Přestože Martin pracoval s extrémním nasazením jako ještě nikdy ve svém životě, dostal výpověď za dva měsíce po našem příletu. Ani nedovedu popsat, jaký to pro nás byl obrovský šok!
Ztráta práce byla to nejmenší, výpověď totiž znamená také okamžitý konec platnosti víz pro nás pro oba a vynucený odchod ze země. Jako blesk z čistého nebe, doslova přes noc najednou člověk v zemi není legálně."

Obsah knihy

E-kniha má 249 stran a obsahuje následující kapitoly:

BONUSY zdarma - praktické informace pro život v USA

Kniha je nabitá informacemi o životě v USA v odlehčené formě, které jsou součástí příběhu. Na závěr jsme přidali také čistě praktické informace, na které se čtenáři nejčastěji ptají - jak se do USA legálně dostat a co je dobré vědět hned od začátku.

Autoři

Veronika Vaněčková - původně stavební inženýr (FSv, ČVUT v Praze), v současnosti blogerka pod přezdívkou Veržána, aspirující podnikatelka a především matka na plný úvazek. Miluje dobrodružství všeho druhu (od lezení po skalách, přes skákání z letadla, až po řádění ve vlnách oceánu), cestování a pěknou přírodu (hlavně skály a hory). Těmito zájmy už dokonale nakazila celou rodinu, včetně těch co sotva chodí (ale už lezou!). V mládí závodila na lyžích a hrála tenis a nemůže se dočkat, až to naučí i své dcery.

Martin Kroupa - vědec a jaderný fyzik (FJFI, ČVUT v Praze), pracoval v různých institucích, od českých (UTEF ČVUT) až po světově proslulé (CERN, ESA – European Space Agency, NASA). Experimentální fyzik se v něm nezapře ani v běžném životě, všechno by hned testoval. Tím vytváří cenný protipól, když radí manželce v podnikání. Rád relaxuje při vaření. Dělá to natolik dobře, že získal vzácnou roli šéfkuchaře celé rodiny. Také rád leze, ale na pořádně exponovanou hřebenovku ho manželka pravděpodobně už nikdy nedostane. Pravidelně zastrašuje soupeře v místní volejbalové lize svými ostrými smeči.

Rodina v Palo Duro Canyon

Kontakt

Máte-li jakékoliv připomínky nebo dotazy, napište nám na email: contact(zavinac)verzana.me.cz


E-kniha v pdf (PC, telefon) a azw3 (Kindle)

Ze Strahova do NASA Koupit e-knihu $9.99

(návod jak zaplatit)

Vázaná kniha s laminovaným potahem

Ze Strahova do NASA

K dostání v českých knihkupectvích a e-shopech

Sleduj novinky

Veržána na Facebooku Veržána na Google Plus Veržána na Twitteru Veržána na emailu

Naše kniha

Ze Strahova do NASA
Kniha o naší strastiplné cestě za americkým snem

Cestopisy

  • USA (2012-x) - o životě v Houstonu
  • USA (2010) - cestování po JZ Státech a ostrově Big Island
  • ŘECKO (2009) - cestopis o Aténách a ostrově Naxos
  • NĚMECKO (2006/7) - deník o životě v Německu, Švýcarsku a Francii
  • ITÁLIE (2005) - ferraty v Dolomitech, Lago di Garda a moře
  • RAKOUSKO (2005) - ferraty ve Wilder Kaiser a Mondsee
  • USA (2003) - životní lekce a splněný cestovatelský sen
  • ITÁLIE (2002) - dobrodružný stop do hor a k moři
  • ... více v sekci Cestopisy

Fotky

USA

VIETNAM

NĚMECKO

RAKOUSKO

ŠVÝCARSKO

FRANCIE

ŠVÝCARSKO a FRANCIE

ITÁLIE

ŘECKO

VELKÁ BRITÁNIE

  • ...a spousta dalších fotek

Moje projekty