Kdo je Veržána?

Verzana s rodinou v Lost Maples

Proč píšu blog a jak to může pomoci vám?

Život v zahraničí sebou přináší nejen zajímavé zážitky, ale mnohdy i překonávání sebe sama. Blogem chci předat své zkušenosti a cenné informace a tím vám pomoci zdolat překážky snadněji.

Život mi několikrát přichystal nečekané (a někde nechtěné) dobrodružství a tak doufám, že vás svými napínavými příběhy i pobavím.

Blog může posloužit také jako průvodce cestovatele, pokud se do zahraničí chystáte vydat jako turista.

Co na blogu najdete?

V USA žiju trvale s manželem od roku 2012. První dva roky po přestěhování byly snad nejtěžší a nejintenzivnější v našem dosavadním životě. Vyřešili jsme přesun do USA, ihned poté nás téměř ze země vyhodili, narodilo se nám první dítě, soudili jsme se s velkou korporací sami na vlastní pěst, získali jsme svépomocí zelenou kartu a tím i vytouženou svobodu a rozjela jsem svůj první business. Více o životě v USA si můžete přečíst zde.

V roce 2003 jsem se vydala do USA poprvé na program Work and Travel. Přestože se jedná o oficiální program, skončila jsem v pasti a nedobrovolně si vyzkoušela pracovat pro "otrokáře" . Tehdy jsem dělala fyzicky nejtěžší práce, o kterých jsem neměla ani ponětí, že je zvládnu. Sáhla jsem si na dno, ale byla to nesmírně poučná škola života. Přesto jsem si život v USA zamilovala a následný road trip po Státech mi nedovolil na USA zapomenout. O nevšedním letním dobrodružství, které mi zásadním způsobem změnilo život, se dočtete zde.

Když jsem byla mladší, jezdila jsem hodně stopem. Jednou jsem zatoužila dostopovat do Alp, vylézt si pár ferrat, projít se po kopcích a nakonec se i vykoupat v moři. O tomto dobrodružném stopu do Itálie si můžete přečíst tady.

Rok jsem žila v Německu a částečně také ve Francii a Švýcarsku. Studovali jsme s manželem na technické univerzitě v Darmstadtu v rámci programu Erasmus. Manžel jezdil do CERNu v Ženevě pracovat na své diplomové práci a já jsem jezdila s ním. Cestovatelské zážitky i deník z běžného života najdete zde.

Sepsala jsem celou řadu cestopisů z našich výletů po Evropě, USA a Vietnamu. Na blogu najdete také spoustu fotek.

Kontakt

Můžete mi napsat email na: contact(zavinac)verzana.me.cz. Pokud vám to není proti srsti, budu ráda, když si budem tykat.

Sleduj novinky

Veržána na Facebooku Veržána na Google Plus Veržána na Twitteru Veržána na emailu

Naše kniha

Ze Strahova do NASA
Kniha o naší strastiplné cestě za americkým snem

Cestopisy

  • USA (2012-x) - o životě v Houstonu
  • USA (2010) - cestování po JZ Státech a ostrově Big Island
  • ŘECKO (2009) - cestopis o Aténách a ostrově Naxos
  • NĚMECKO (2006/7) - deník o životě v Německu, Švýcarsku a Francii
  • ITÁLIE (2005) - ferraty v Dolomitech, Lago di Garda a moře
  • RAKOUSKO (2005) - ferraty ve Wilder Kaiser a Mondsee
  • USA (2003) - životní lekce a splněný cestovatelský sen
  • ITÁLIE (2002) - dobrodružný stop do hor a k moři
  • ... více v sekci Cestopisy

Fotky

USA

VIETNAM

NĚMECKO

RAKOUSKO

ŠVÝCARSKO

FRANCIE

ŠVÝCARSKO a FRANCIE

ITÁLIE

ŘECKO

VELKÁ BRITÁNIE

  • ...a spousta dalších fotek

Moje projekty